Контакти
Фотогалявина
Гостьова книга
Деревина паливна
Знайти інформацію щодо контактів відповідальних осіб для купівлі дров'яної деревини непромислового призначення можна за наступними посиланнями:   ДП «Оникіївське лісове господарство» - https://dpolg.com.ua/inde.../novini/1955-do-uvagi-naselennya ДП «Чорноліське ... Дізнатися більше...

Для содержимого этой страницы требуется более новая версия Adobe Flash Player.

Получить проигрыватель Adobe Flash Player

Пам'ятка відпочиваючим в лісах Кіровоградської області


Кожному відвідувачу лісу необхідно знати й дотримуватись правил поведінки в лісі:

Не розводьте вогнище в  лісі. Відпочивайте лише у спеціально відведених лісових зонах відпочинку.

Не підпалюйте суху траву на полях та галявинах у лісі.

Не кидайте непогашені сірники або недопалки.

Не користуйтеся в лісі різними піротехнічними виробами:петардами, бенгальськими вогнями, феєрверками, «китайськими» ліхтариками та інше.

Не заїжджайте безпосередньо в ліс механічними транспортними засобами, іскри від них можуть викликати пожежу.

Не залишайте на сонці пляшки, залишки скла та сміття, що легко загоряються і можуть спричинити пожежу.

Не стріляйте з вогнепальної зброї у пожежонебезпечний період.

Не вирізайте на деревах надписи, типу «Тут був я». Це може призвести до всихання дерева, заселення його паразитами.

Не зривайте лісових квітів, особливо рідкісних первоцвітів – це порушення закону. Хай гарні рослини залишаються в природі!

Не виривайте рослини з корінням.

Їстівні гриби зрізуйте обережно, щоб не пошкодити грибницю, не руйнуйте мохового килима.

Не знищуйте неїстівних грибів! Для лісових мешканців – це ліки і джерелохарчування.

Не рубайте ялинку в лісі! Її можна придбати у лісівників, які виростили новорічні ялинки на спеціальнихплантаціях, без шкоди для лісу.

Не руйнуйте мурашників – вони лісові санітари.

Не чіпайте плазунів, які здаються вам небезпечними, бридкими або непотрібними. Вони – невід’ємна , важлива частина лісового середовища. Не чіпайте змій. Вони можуть становити загрозу для вашого життя. Краще обійдіть їх стороною.

Не ловіть диких тварин і не забирайте їх додому. В неволі тварини жити не зможуть і загинуть.

Не смітіть у лісі! Після відпочинку використані пластикові пакети та пляшки, консервні банки, папір, а також скляний посуд заберіть із собою і викиньте на смітник. Хай на місці вашого відпочинку буде чисто, адже сюди прийдуть й іншілюди.

Не розбивайте скляні пляшки! Ви самі, інші відпочивальники, лісові тварини можуть поранитись.

Не ламайте гілок дерев та кущів. Це заважає рослинам жити.

Не руйнуйте пташиних гнізд.

Не беріть у руки пташині яйця, пташенят, звірят: людський запах відлякує дорослих диких тварин, позбавляє малят батьківської опіки, вони стають легкою здобиччю для хижаків.

Навесні неможна полювати на перелітних птахів – це заборонено законом.

 

 Бережіть ліс!

 

Пам'ятка для грибників

 

При зборі грибів, навіть при наявності деяких знань і досвіду, завжди необхідно дотримуватись основних правил.

1. Збирайте в лісі тільки ті гриби, про які ви точно знаєте, що вони їстівні. Якщо сумніваєтеся в тому, що гриб їстівний, краще взагалі не рвіть його. Одна єдина бліда поганка, що попалася разом з іншими сто грибами, може отруїти на смерть.

2. Ніколи не збирайте і не їжте гриби переспілі, червиві і зіпсовані.

3. Не їжте гриби в сирому виді.

4. Не збирайте гриби поблизу шосейних доріг, промислових підприємств та залізничних шляхів. Також не варто брати гриби, що ростуть на полях і місцях, де для обробки грунту застосовувалися отрутохімікати. Гриби як губка вбирають все забруднення з повітря і грунту.

5. Не збирайте гриби в оцинковані відра, там вони швидко окислюються. За грибами треба ходити з кошиком з лози або тарою з пластмаси. Не можна збирати гриби і в целофанові пакети, там вони дуже швидко псуються через нестачу повітря.

6. Не збирайте гриби в жарку погоду і відразу після неї. Висока температура повітря сприяє збільшенню отруйних властивостей грибів і провокує їх швидке старіння.

7. При перших ознаках отруєння необхідно терміново звертатися за медичною допомогою. Клінічна картина отруєння грибами характеризується швидким початком захворювання - від 20 хвилин до 2 годин від часу вживання з явищами дискомфорту в животі, посиленого слюновиділення, нудоти, блювання, проносу. В тяжких випадках виникає порушення свідомості, марення, галлюцинації, судоми.

8. Принесені додому гриби повинні бути в той же день розібрані по окремих видах і знову ретельно переглянуті. Усі сумнівні, а також переспілі, в'ялі гриби потрібно, не шкодуючи, викинути. Нижню частину ніжки забруднену землею, зрізують, а гриби ретельно очищають від піску і сміття. У деяких грибів (маслюки) знімають з капелюшка плівку, покриту слизом. Гриби повинні бути в день збору чи не пізніше наступного ранку піддані кулінарній обробці.

 

Як збирати ягоди в лісі

1. По-перше, слід правильно одягнутися для походу в ліс за ягодами. Форма одягу повинна бути такою: довгі штани, футболка або сорочка з довгими рукавами, головний убір, який буде щільно прилягати до голови (бажано світлих відтінків). Візьміть із собою засіб від комарів, це може бути спрей, аерозоль або крем. Якщо у вас висока чутливість до укусів бджіл чи ос, обов'язково візьміть із собою антигістамінний засіб.

2. Вирушаючи в ліс, приготуйте правильний посуд для збору ягід. Для цих цілей краще всього підійде пластикова пляшка зі зрізаним горлечком. Протягніть через неї шнурок і повісьте на шию, вона досить легка і руки будуть вільні. Також може згодитися пластмасове відерце з кришкою, його можна використовувати як стілець, адже збирати ягоди зручніше сидячи. Збирайте лісові дари в пляшку і пересипайте у відро.

3. Дотримуйтеся обережності при збиранні ягід, адже в лісі ростуть не тільки корисні і їстівні, але й отруйні. Рослина з чорною ягодою на кінці стебла - вороняче око. Вона має особливо отруйні плоди і коріння, в них міститься речовина, яка небезпечна не тільки для людини, але й для великої рогатої худоби.

4. Плоди жимолості мають темно-червоний колір і сидять попарно на гілках чагарнику. Спершу може здатися, що ви виявили вдалу знахідку, але не варто поспішати її збирати - вони неїстівні.

 

За заподіяння шкоди, завданої лісу організаціями та громадянами незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев та чагарників до ступеня припинення росту, в системі Держлісагентства України діють такі такси:

Діаметр дерева у корі біля шийки кореня, см.

Шкода, грн.

За кожне дерево, вирубане до ступеня припинення росу

до 10

66,16

10,1-14

116,56

14,1-18

299,28

18,1-22

614,32

22,1-26

1078,99

26,1-30

1701,19

30,1-34

2282,43

34,1-38

2906,20

38,1-42

3569,35

42,1-46

4234,07

46,1-50

4897,22

за кожне 1-см перевищення діаметру

165,39

за кущ  чагарнику

164,57

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Контакты Контакты Контакты