Контакти
Фотогалявина
Гостьова книга
Увага! Пожежонебезпечний період!
   Лісівники Кіровоградщини закликають усіх людей бути ОБЕРЕЖНИМИ при поводженні з вогнем на прилеглих до лісів територіях.  Шановні громадяни! НЕ паліть на присадибних ділянках суху траву, НЕ спалюйте сміття, НЕ викидайте на узбіччя ... Дізнатися більше...

Для содержимого этой страницы требуется более новая версия Adobe Flash Player.

Получить проигрыватель Adobe Flash Player

Пам'ятка відпочиваючим в лісах Кіровоградської області


Кожному відвідувачу лісу необхідно знати й дотримуватись правил поведінки в лісі:

Не розводьте вогнище в  лісі. Відпочивайте лише у спеціально відведених лісових зонах відпочинку.

Не підпалюйте суху траву на полях та галявинах у лісі.

Не кидайте непогашені сірники або недопалки.

Не користуйтеся в лісі різними піротехнічними виробами:петардами, бенгальськими вогнями, феєрверками, «китайськими» ліхтариками та інше.

Не заїжджайте безпосередньо в ліс механічними транспортними засобами, іскри від них можуть викликати пожежу.

Не залишайте на сонці пляшки, залишки скла та сміття, що легко загоряються і можуть спричинити пожежу.

Не стріляйте з вогнепальної зброї у пожежонебезпечний період.

Не вирізайте на деревах надписи, типу «Тут був я». Це може призвести до всихання дерева, заселення його паразитами.

Не зривайте лісових квітів, особливо рідкісних первоцвітів – це порушення закону. Хай гарні рослини залишаються в природі!

Не виривайте рослини з корінням.

Їстівні гриби зрізуйте обережно, щоб не пошкодити грибницю, не руйнуйте мохового килима.

Не знищуйте неїстівних грибів! Для лісових мешканців – це ліки і джерелохарчування.

Не рубайте ялинку в лісі! Її можна придбати у лісівників, які виростили новорічні ялинки на спеціальнихплантаціях, без шкоди для лісу.

Не руйнуйте мурашників – вони лісові санітари.

Не чіпайте плазунів, які здаються вам небезпечними, бридкими або непотрібними. Вони – невід’ємна , важлива частина лісового середовища. Не чіпайте змій. Вони можуть становити загрозу для вашого життя. Краще обійдіть їх стороною.

Не ловіть диких тварин і не забирайте їх додому. В неволі тварини жити не зможуть і загинуть.

Не смітіть у лісі! Після відпочинку використані пластикові пакети та пляшки, консервні банки, папір, а також скляний посуд заберіть із собою і викиньте на смітник. Хай на місці вашого відпочинку буде чисто, адже сюди прийдуть й іншілюди.

Не розбивайте скляні пляшки! Ви самі, інші відпочивальники, лісові тварини можуть поранитись.

Не ламайте гілок дерев та кущів. Це заважає рослинам жити.

Не руйнуйте пташиних гнізд.

Не беріть у руки пташині яйця, пташенят, звірят: людський запах відлякує дорослих диких тварин, позбавляє малят батьківської опіки, вони стають легкою здобиччю для хижаків.

Навесні неможна полювати на перелітних птахів – це заборонено законом.

 Бережіть ліс!


Пам'ятка для грибників  

При зборі грибів, навіть при наявності деяких знань і досвіду, завжди необхідно дотримуватись основних правил.

1. Збирайте в лісі тільки ті гриби, про які ви точно знаєте, що вони їстівні. Якщо сумніваєтеся в тому, що гриб їстівний, краще взагалі не рвіть його. Одна єдина бліда поганка, що попалася разом з іншими сто грибами, може отруїти на смерть.

2. Ніколи не збирайте і не їжте гриби переспілі, червиві і зіпсовані.

3. Не їжте гриби в сирому виді.

4. Не збирайте гриби поблизу шосейних доріг, промислових підприємств та залізничних шляхів. Також не варто брати гриби, що ростуть на полях і місцях, де для обробки грунту застосовувалися отрутохімікати. Гриби як губка вбирають все забруднення з повітря і грунту.

5. Не збирайте гриби в оцинковані відра, там вони швидко окислюються. За грибами треба ходити з кошиком з лози або тарою з пластмаси. Не можна збирати гриби і в целофанові пакети, там вони дуже швидко псуються через нестачу повітря.

6. Не збирайте гриби в жарку погоду і відразу після неї. Висока температура повітря сприяє збільшенню отруйних властивостей грибів і провокує їх швидке старіння.

7. При перших ознаках отруєння необхідно терміново звертатися за медичною допомогою. Клінічна картина отруєння грибами характеризується швидким початком захворювання - від 20 хвилин до 2 годин від часу вживання з явищами дискомфорту в животі, посиленого слюновиділення, нудоти, блювання, проносу. В тяжких випадках виникає порушення свідомості, марення, галлюцинації, судоми.

8. Принесені додому гриби повинні бути в той же день розібрані по окремих видах і знову ретельно переглянуті. Усі сумнівні, а також переспілі, в'ялі гриби потрібно, не шкодуючи, викинути. Нижню частину ніжки забруднену землею, зрізують, а гриби ретельно очищають від піску і сміття. У деяких грибів (маслюки) знімають з капелюшка плівку, покриту слизом. Гриби повинні бути в день збору чи не пізніше наступного ранку піддані кулінарній обробці.

 

Як збирати ягоди в лісі

1

По-перше, слід правильно одягнутися для походу в ліс за ягодами. Форма одягу повинна бути такою: довгі штани, футболка або сорочка з довгими рукавами, головний убір, який буде щільно прилягати до голови (бажано світлих відтінків). Візьміть із собою засіб від комарів, це може бути спрей, аерозоль або крем. Якщо у вас висока чутливість до укусів бджіл чи ос, обов'язково візьміть із собою антигістамінний засіб.

2

Вирушаючи в ліс, приготуйте правильний посуд для збору ягід. Для цих цілей краще всього підійде пластикова пляшка зі зрізаним горлечком. Протягніть через неї шнурок і повісьте на шию, вона досить легка і руки будуть вільні. Також може згодитися пластмасове відерце з кришкою, його можна використовувати як стілець, адже збирати ягоди зручніше сидячи. Збирайте лісові дари в пляшку і пересипайте у відро.

3

Дотримуйтеся обережності при збиранні ягід, адже в лісі ростуть не тільки корисні і їстівні, але й отруйні. Рослина з чорною ягодою на кінці стебла - вороняче око. Вона має особливо отруйні плоди і коріння, в них міститься речовина, яка небезпечна не тільки для людини, але й для великої рогатої худоби.

4

Плоди жимолості мають темно-червоний колір і сидять попарно на гілках чагарнику. Спершу може здатися, що ви виявили вдалу знахідку, але не варто поспішати її збирати - вони неїстівні.

 

За заподіяння шкоди, завданої лісу організаціями та громадянами незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев та чагарників до ступеня припинення росту, в системі Держлісагентства України діють такі такси:

Діаметр дерева у корі біля шийки кореня, см.

Шкода, грн.

За кожне дерево, вирубане до ступеня припинення росу

до 10

66,16

10,1-14

116,56

14,1-18

299,28

18,1-22

614,32

22,1-26

1078,99

26,1-30

1701,19

30,1-34

2282,43

34,1-38

2906,20

38,1-42

3569,35

42,1-46

4234,07

46,1-50

4897,22

за кожне 1-см перевищення діаметру

165,39

за кущ  чагарнику

164,57 

 
Контакты Контакты Контакты