Контакти
Фотогалявина
Гостьова книга
Увага! Пожежонебезпечний період!
З метою запобігання виникненню пожеж у природних екосистемах та оперативного реагування на них державними лісогосподарськими підприємствами здійснюється комплекс профілактичних заходів. У пожежонебезпечний період державна лісова охорона ... Дізнатися більше...

Для содержимого этой страницы требуется более новая версия Adobe Flash Player.

Получить проигрыватель Adobe Flash Player

Пояснювальна записка "Про погодження лімітів використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів_на 2014 рік"

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту рішення обласної ради "Про погодження лімітів

використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів на 2014 рік"

 

1.     Обґрунтування необхідності прийняття розпорядження

Проблемою, на розв’язання якої направлено видання розпорядження (регуляторного акту) є забезпечення невиснажливого раціонального використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів для задоволення потреб населення і виробництва в лісових ресурсах.

Частиною 3 статті 72 Лісового кодексу України визначено, що ліміт використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів встановлюється відповідними органами виконавчої влади за поданням органу виконавчої влади з питань лісового господарства.

Пунктом 9 частини 1 статті 31 Лісового кодексу України встановлення лімітів використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів та здійсненні побічних лісових користувань віднесено до компетенції обласних державних адміністрацій.

Пунктом 5 частини 1 статті 30 Лісового кодексу України передбачено, що до компетенції обласних рад віднесено погодження лімітів використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів.

 

2. Мета і шляхи її досягнення.

Метою даного проекту рішення є забезпечення невиснажливого раціонального використання лісових ресурсів шляхом контролю за спеціальним використанням встановлених обсягів (лімітів) лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів для потреб виробничої та комерційної діяльності.

 

3.  Загальна характеристика та основні положення проекту розпорядження

Проект рішення містить положення щодо:

погодження лімітів при заготівлі другорядних лісових матеріалів для потреб виробничої та комерційної діяльності;

організації та забезпечення контролю за раціональним використанням лісових ресурсів суб’єктами підприємницької діяльності.

В основу розрахунків лімітів на спеціальне використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів покладені обсяги шпилькових насаджень, вирощених на спеціальних плантаціях, призначених для задоволення потреб населення і виробництва в лісових ресурсах, а також обсяги деревної зелені, яку можливо заготовити при проведенні рубок формування та догляду за лісом.

 

 

4.  Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація цього рішення не потребує додаткових матеріальних та інших витрат.

 

5.  Стан нормативно-правової бази у цій сфері правового регулювання

Виділення лісових ділянок для заготівлі другорядних лісових матеріалів здійснюється власниками лісів або постійними лісокористувачами відповідно до ст. 72 Лісового кодексу України, Порядку спеціального використання лісових ресурсів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2007 року № 761 "Про врегулювання питань щодо спеціального використання лісових ресурсів", Порядку заготівлі другорядних лісових матеріалів і здійснення побічних лісових користувань в лісах України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 1996 року № 449 "Про затвердження Порядку заготівлі другорядних лісових матеріалів і здійснення побічних лісових користувань в лісах України".

Проект рішення не обмежує прав громадян щодо вільного перебування в лісах державної власності.

За заготівлю другорядних лісових матеріалів суб’єктами господарювання без спеціального дозволу (лісового квитка) лісова охорона, природоохоронні та правоохоронні органи застосовують фінансові санкції до порушників відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 липня 2008 року № 655 "Про такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісовому господарству".

 

6.  Громадське обговорення

Відповідно до статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» проект рішення оприлюднений шляхом розміщення на офіційному сайті Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства в мережі Інтернет в розділі «Побічні користування».

 

7.  Прогноз результатів

Зазначене розпорядження забезпечить державний контроль в галузі охорони, збереження, раціонального, невиснажливого використання лісових ресурсів, відтворення відновлювальних властивостей лісу та наповнення місцевих бюджетів.

         Рішення обласної ради "Про погодження лімітів використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів на 2013 рік" не є регуляторним актом.

 

У газеті Кіровоградської обласної ради та обласної державної адміністрації «Народне слово» від «___»______ 2013 року опубліковано оголошення про внесення обласною державною адміністрацією на чергове засідання обласної ради, яке відбудеться 06 грудня 2013 року, проекту рішення обласної ради «Про погодження лімітів використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів на 2013 рік» із зазначенням, що повний текст вищевказаного рішення розміщено у рубриці «Доступ до публічної інформації» офіційного веб-сайту облдержадміністрації «___»_______ 2013 року.

 

 

 

Начальник Кіровоградського

обласного управління лісового

та мисливського господарства                                                  Н.О.Ревенко

 

13.11.2013

 

 

Коваленко Т.О.

(0522) 27-50-57

 
Контакты Контакты Контакты