Контакти
Фотогалявина
Гостьова книга
Анонси
                      Дізнатися більше...

Для содержимого этой страницы требуется более новая версия Adobe Flash Player.

Получить проигрыватель Adobe Flash Player

Звіт про роботу Ради обласного Товариства лісівників у 2016 році

Кіровоградське обласне товариство лісівників об’єднує в своїх рядах 603 індивідуальних членів Товариства,які стоять на обліку в 10 первинних організаціях, які в повсякденному житті піклуються про збереження  та примноження лісів області.  Членами  первинних організацій Товариства є переважно всі працівники лісової охорони лісогосподарських підприємств, в Чорноліському лісгоспі та облуправлінні – всі працюючі.

Протягом звітного періоду членами Кіровоградського обласного Товариства лісівників проведена значна робота по мобілізації сил громадськості  на примноження лісових багатств нашого степового краю, захист лісу від самовільних рубок, пожеж, на збереження біорізноманіття в лісах.

Їх діяльність спрямовувалась на вирішення актуальних проблем з підвищення ефективності лісогосподарського виробництва, збільшення лісистості області, раціонального використання лісових ресурсів, пожвавлення просвітницької роботи серед населення, професійної орієнтації учнівської молоді, впровадження у виробництво галузевих наукових рекомендацій.

Заходи, які 2016 році проведені в області обласним Товариством лісівників спільно з обласним управлінням лісового та мисливського господарства по створенню нових лісів та охороні і збереженні лісового фонду за участю широких кіл громадськості, місцевої влади і ЗМІ безперечно збільшили чисельність прихильників лісу, додали авторитету лісівникам, іміджу лісовій галузі, підтвердили прозору діяльність лісогосподарських підприємств і патріотичне служіння лісу його працівників.

В області діють 37 учнівських лісництв. В 2016 році створено три шкільних лісництва у ДП «Чорноліський лісгосп».

Юні лісівники Кіровоградщини працюючи на лісових об’єктах здобувають досвід у лісовій справі і, як результат,  демонструють глибокі професійні лісівничі знання на Всеукраїнських конкурсах.  Відмінна робота юних лісівників та їх наставників відзначається грамотами та подяками обласного управління та обласного Товариства лісівників.

У 2016 році здобули визнання на Всеукраїнському рівні  дослідницькі роботи учнів Компаніївського шкільного лісництва, на Всеукраїнському зльоті шкільних лісництв, що проходив в м. Черкасах.

Юна лісівничка Кіровоградщини,  учениця шкільного лісництва “Паросток”, котре діє на базі Світловодської ЗОШ № 7, Діана Гусейнова разом з полтавчанками взяла участь у фіналі міжнародного конкурсу “Молодь у лісах Європи”, який проходив у вересні у Латвії.

Обласним Товариством лісівників  спільно з облуправлінням лісового та мисливського господарства в 2016 році проведено восьмий обласний зліт  учнівських лісництв в на базі ДП «Оникіївський лісгосп».        

Лісівники Кіровоградщини добре розуміють, що тільки ліс зможе поліпшити складну екологічну ситуацію нашого степового регіону і тому доклали максимум зусиль для прийняття та виконання завдань регіональної екологічної програми «Ліси Кіровоградщини 2016 – 2020 роки».

З метою ознайомлення громадськості з діяльністю лісової галузі, збільшення довіри та розширення шляхів порозуміння із суспільством в 2016 році в лісовій галузі області організовано 39 заходів з участю громадськості, проведено 65 акцій з благоустрою, 32 регіональних та місцевих акцій, 21 дитячо-юнацький конкурс. В цілому по галузі області було проведено 18 громадських слухань, конференцій, круглих столів, зустрічей з громадськістю. Загальна кількість учасників цих заходів понад 340 осіб.

Серед заходів найбільш значимим є Акція «Майбутнє лісу у твоїх руках»,  в ній взяли участь близько 1800 жителів області.

Залучення до справи висадки дерев широких кіл громадськості сприяє вихованню у жителів Кіровоградщини бережливого ставлення до лісових багатств і поваги до праці лісівників.

В рамках Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» у звітному році обласним товариством лісівників спільно з облуправлінням та лісогосподарськими підприємствами проведено конкурс на кращий малюнок і твір на тему «Людина і ліс» на який надійшло майже 610робіт.

За участь у конкурсах, активну життєву позицію, глибоке розуміння важливої ролі лісу в житті людини та шанобливе ставлення до лісу переможцям 1 та 2 етапу конкурсів оголошувались подяки та вручались заохочувальні призи від імені обласного Товариства та обласного управління лісового та мисливського господарства. Завдяки цим конкурсам юних  природолюбів в області з кожним роком стає все більше і більше.

Обласним Товариством  лісівників спільно з облуправлінням у звітному році проведено обласні   змагання вальників лісу на базі ДП «Олександрівський лісгосп». Кілька років поспіль переможцем змагань стає представник Онуфріївських лісівників, а члени первинної організації Товариства Олександрівського лісгоспу забезпечують високий рівень організації цих змагань.

Обласне управління спільно з Товариством представило галузь на міжнародній виставці «Агро-Експо-2016». Структурні підрозділи управління взяли також участь у 5 виставково-громадських заходах місцевого рівня.

Великою зацікавленістю серед мешканців обласного центру  користуються лісові ярмарки, які, як і в попередні роки, у грудні 2016 року були організовані облуправлінням і обласним Товариством лісівників за участю всіх лісогосподарських підприємств області. Дари лісів і оригінальні святкові оформлення збирали численних шанувальників найголовнішого дарунку наших лісів - новорічних ялин місцевого виробництва. 

З метою покращення ведення лісового господарства облуправлінням лісового та мисливського господарства спільно з обласним  Товариством лісівників  протягом року  організовувались практичні семінари з різних напрямків виробничої діяльності. Спільні виїзні засідання колегії облуправління та Ради обласного товариства лісівників допомагають ефективніше вирішувати проблеми лісової галузі та спільними зусиллями знаходити резерви для досягнення статутних цілей  в повсякденній роботі.  У 2016 році виїзні засіданні відбулись у  ДП «Олександрівський лісгосп».

Членами Товариства проводилась значна організаційна робота по відродженню і збереженню традицій лісівників та охороні пам’ятних місць на території лісового фонду.        

Члени Товариства постійно проводять еколого-просвітницьку діяльність, тримають під пильним контролем благоустрій лісового фонду, в тому числі і рекреаційних місць відпочинку вздовж автомобільних доріг, розвивають і пропагують туристичні напрямки за найцікавішими маршрутами області в природно-заповідні лісові об’єкти такі, як дендропарк «Веселі Боковеньки», заказник «Чорноліський».

ДСДЛЦ «Веселі Боковеньки» до 160 річчя з дня народження Давидова М.Л. відкрили кімнату музей.

Фактично за всіма результатами роботи лісогосподарської галузі області стоїть щоденна діяльність членів Товариства лісівників, як первинних організацій так і обласного їх об’єднання.

Лісівники  області плідно співпрацюють із ЗМІ, широко і систематично висвітлюючи діяльність  галузі з метою формування об’єктивної громадської думки щодо необхідності проведення суцільних рубок стиглого лісу та проведення лісовідновлювальних робіт на площах зрубів.

У цілому за 12 місяців 2016 року від галузі в ЗМІ було розміщено 3477 матеріалів, в тому числі на телебаченні – 166 матеріалів,  друкованих ЗМІ – 403, радіо – 338, мережа Інтернет – 2570 основних матеріалів та передруків.

Нами налагоджена тісна співпраця з обласними інформаційними телевізійними програмами  «Ранкова кава», радіопрограми «Радіомайдан».

Виступи членів  Товариства на радіо і телебаченні є завжди бажаними.

Про тісну співпрацю журналістів області з працівниками лісу свідчить їх активна участь на  щоквартальних прес-конференціях з проблем лісового господарства та всіх масових заходах, які проводили обласне товариство спільно з облуправлінням лісового та мисливського господарства. В ефірах теле та радіопередач обласної державної телерадіокомпанії щоквартально проходило обговорення здобутків та проблемних питань лісової галузі області, над якими необхідно працювати всією громадою.

Напружена і системна робота первинних організацій, ради обласної організації по інформуванню населення спонукає всіх бережно відноситись до природи, і зокрема, до збереження і примноження лісів Кіровоградщини.

З 2006 року обласне Товариство лісівників видає щоквартальний часопис «Світ лісу» на сторінках якого висвітлюється діяльність облуправління, державних лісогосподарських підприємств та особистий внесок працівників лісу у розвиток лісової галузі та громадську роботу обласного Товариства лісівників.

Часопис – це своєрідний історичний архів лісової галузі Кіровоградщини. Журнал користується  великою зацікавленістю у ветеранів – пенсіонерів лісового господарства.

Радою обласного Товариства забезпечено виконання річних планів Товариства лісівників України та обласного Товариства.

 

 

 

 

 

 

 
Контакты Контакты Контакты