Контакти
Фотогалявина
Гостьова книга
Новорічні ялинки
  Адреси, за якими можна придбати новорічні ялинки, вирощені у державних лісогосподарських підприємствах Кіровоградщини Кіровоградське обласне управління лісового та мисливського господарства м. Кропивницький, вул. Тараса Карпи, 76 - біля ... Дізнатися більше...
     Працівники апарату обласного управління лісового ... Дізнатися більше...

Для содержимого этой страницы требуется более новая версия Adobe Flash Player.

Получить проигрыватель Adobe Flash Player

Звіт про роботу Ради обласного Товариства лісівників у 2017 році

Кіровоградське обласне товариство лісівників станом на 01.01.2018 року об’єднує в своїх рядах 603 індивідуальних членів Товариства,  які стоять на обліку  в 10 первинних організація, які в повсякденному житті піклуються про збереження  та примноження лісів області.  Членами  первинних організацій Товариства є переважно всі працівники лісової охорони лісогосподарських підприємств, в Чорноліському лісгоспі та облуправлінні – всі працюючі.

У звітному періоді план роботи обласного Товариства узгоджувався з начальником обласного управління лісового та мисливського господарства і проводились виключно у спільних діях з обласним управлінням.

Їх діяльність спрямовувалась на вирішення актуальних проблем з підвищення ефективності лісогосподарського виробництва, збільшення лісистості області, раціонального використання лісових ресурсів, пожвавлення просвітницької роботи серед населення, професійної орієнтації учнівської молоді, впровадження у виробництво галузевих наукових рекомендацій.

Заходи, які 2017 році проведені в області обласним Товариством лісівників спільно з обласним управлінням лісового та мисливського господарства по створенню нових лісів та охороні і збереженні лісового фонду за участю широких кіл громадськості, місцевої влади і ЗМІ безперечно збільшили чисельність прихильників лісу, додали авторитету лісівникам, іміджу лісовій галузі, підтвердили прозору діяльність лісогосподарських підприємств і патріотичне служіння лісу його працівників.

         За звітний період збільшилась кількість шкільних лісництв і станом на 01.01.2018 року  області діють 39 учнівських лісництв. Створено чотири шкільних лісництва у ДП «Чорноліський лісгосп».

Юні лісівники Кіровоградщини працюючи на лісових об’єктах здобувають досвід у лісовій справі і, як результат,  демонструють глибокі професійні лісівничі знання на Всеукраїнських конкурсах.  Відмінна робота юних лісівників та їх наставників відзначається грамотами та подяками обласного управління та обласного Товариства лісівників.

 У 2017 році Веселобоковеньківське шкільне лісництво приймало участь Всеукраїнському зльоті шкільних лісництв, що проходив в м. Житомирі.

Обласним Товариством лісівників  спільно з облуправлінням лісового та мисливського господарства в звітному періоді  проведено  восьмий обласний зліт  учнівських лісництв в на базі ДП «Оникіївський лісгосп».        

Лісівники Кіровоградщини добре розуміють, що тільки ліс зможе поліпшити складну екологічну ситуацію нашого степового регіону і тому доклали максимум зусиль для виконання завдань регіональної екологічної програми «Ліси Кіровоградщини 2016 – 2020 роки» в якій передбачено виділення коштів на створення захисних лісових насаджень в сумі 17,9 млн. грн. із обласного бюджету.

В  2017 році   лісівниками області створено 749 га лісових культур в т.ч. нові ліси на площі 260 га.

З метою ознайомлення громадськості з діяльністю лісової галузі, збільшення довіри та розширення шляхів порозуміння із суспільством в 2017 році в лісовій галузі області організовано 25 заходів  з участю громадськості, проведено 36 акцій з благоустрою, 28 регіональних та місцевих акцій, 8 дитячо-юнацьких конкурсів.

Серед заходів найбільш значимим є Акція «Майбутнє лісу у твоїх руках»,  в ній взяли участь близько 900 жителів області.

Залучення до справи висадки дерев широких кіл громадськості сприяє вихованню у жителів Кіровоградщини бережливого ставлення до лісових багатств і поваги до праці лісівників.

В рамках Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» у звітному періоді обласним товариством лісівників спільно з облуправлінням та лісогосподарськими підприємствами проведено конкурси на кращий малюнок і твір на тему «Людина і ліс» на який надійшло майже 450 робіт.

За участь у конкурсах, активну життєву позицію, глибоке розуміння важливої ролі лісу в житті людини та шанобливе ставлення до лісу переможцям    1 та 2 етапу конкурсів оголошувались подяки та вручались заохочувальні призи від імені обласного Товариства та обласного управління лісового та мисливського господарства. Завдяки цим конкурсам юних  природолюбів в області з кожним роком стає все більше і більше.  

Обласне управління спільно з Товариством представляло  галузь на міжнародній виставці «Агро-Експо - 2017». Структурні підрозділи управління взяли також участь у 8 виставково-громадських заходах місцевого рівня.

Великою зацікавленістю серед мешканців обласного центру  користуються лісові ярмарки, які, були організовані облуправлінням і обласним Товариством лісівників та профспілкою за участю всіх лісогосподарських підприємств області.  Дари лісів і оригінальні святкові оформлення збирали численних шанувальників найголовнішого дарунку наших лісів - новорічних ялин місцевого виробництва. 

З метою покращення ведення лісового господарства облуправлінням лісового та мисливського господарства спільно з обласним  Товариством лісівників  організовувались практичні семінари з різних напрямків виробничої діяльності.

Членами Товариства проводилась значна організаційна робота  по відродженню і збереженню традицій лісівників та охороні пам’ятних місць на території лісового фонду.        

Члени Товариства постійно проводять еколого-просвітницьку діяльність, тримають під пильним контролем благоустрій лісового фонду, в тому числі і рекреаційних місць відпочинку вздовж автомобільних доріг, розвивають і пропагують туристичні напрямки за найцікавішими маршрутами області в природно-заповідні лісові об’єкти такі, як дендропарк «Веселі Боковеньки», заказник «Чорноліський».

Фактично за всіма результатами роботи лісогосподарської галузі області стоїть щоденна діяльність членів Товариства лісівників, як первинних організацій так і обласного їх об’єднання.

Лісівники  області плідно співпрацюють із ЗМІ, широко і систематично висвітлюючи діяльність  галузі з метою формування об’єктивної громадської думки щодо необхідності проведення суцільних рубок стиглого лісу та проведення лісовідновлювальних робіт на площах зрубів.

Нами налагоджена тісна співпраця з обласними інформаційними телевізійними програмами  «Ранкова кава».

Виступи членів  Товариства на радіо і телебаченні є завжди бажаними.

Про тісну співпрацю журналістів області з працівниками лісу свідчить їх активна участь на  щоквартальних прес-конференціях з проблем лісового господарства та всіх масових заходах, які проводили обласне товариство спільно з облуправлінням лісового та мисливського господарства.    В ефірах теле та радіопередач обласної державної телерадіокомпанії щоквартально проходило обговорення здобутків та проблемних питань лісової галузі області, над якими необхідно працювати всією громадою.

Напружена і системна робота первинних організацій, ради обласної організації по інформуванню населення спонукає всіх бережно відноситись до природи, і зокрема, до збереження і примноження лісів Кіровоградщини.

З 2006 року обласне Товариство лісівників видає щоквартальний часопис «Світ лісу» на сторінках якого висвітлюється діяльність облуправління, державних лісогосподарських підприємств та особистий внесок працівників лісу у розвиток лісової галузі та громадську роботу обласного Товариства лісівників.

Часопис – це своєрідний історичний архів лісової галузі Кіровоградщини. Журнал користується  великою зацікавленістю у ветеранів – пенсіонерів лісового господарства.

 

 

 

 

 

 

 

 
Контакты Контакты Контакты