Контакти
Фотогалявина
Гостьова книга
ВІДЕО
 .                                                                                                               ... Дізнатися більше...

Для содержимого этой страницы требуется более новая версия Adobe Flash Player.

Получить проигрыватель Adobe Flash Player

Звіт про роботу Ради обласного Товариства лісівників у 2018 році

Кіровоградське обласне товариство лісівників станом на 01.01.2019 року об’єднує в своїх рядах 499 індивідуальних членів Товариства,  які стоять на обліку  в 10 первинних організація та 26 асоційованих членів які в повсякденному житті піклуються про збереження  та примноження лісів області.  Членами  первинних організацій Товариства є всі працівники лісової охорони лісогосподарських підприємств.

 У звітному періоді план роботи обласного Товариства узгоджувався з начальником обласного управління лісового та мисливського господарства і проводились виключно у спільних діях з обласним управлінням.

Їх діяльність спрямовувалась на вирішення актуальних проблем з підвищення ефективності лісогосподарського виробництва, збільшення лісистості області, раціонального використання лісових ресурсів, пожвавлення просвітницької роботи серед населення, професійної орієнтації учнівської молоді, впровадження у виробництво галузевих наукових рекомендацій.

Заходи, які 2018 році проведені в області обласним Товариством лісівників спільно з обласним управлінням лісового та мисливського господарства по створенню нових лісів та охороні і збереженні лісового фонду за участю широких кіл громадськості, місцевої влади і ЗМІ безперечно збільшили чисельність прихильників лісу, додали авторитету лісівникам, іміджу лісовій галузі, підтвердили прозору діяльність лісогосподарських підприємств і патріотичне служіння лісу його працівників.

В  області діють 38 учнівських лісництв які відвідують близько 950 учнів.

Юні лісівники Кіровоградщини працюючи на лісових об’єктах здобувають досвід у лісовій справі і, як результат,  демонструють глибокі професійні лісівничі знання на Всеукраїнських конкурсах.  Відмінна робота юних лісівників та їх наставників відзначається грамотами та подяками обласного управління та обласного Товариства лісівників.

 У 2018 році Богданівське шкільне лісництво приймало участь Всеукраїнському зльоті шкільних лісництв, що проходив в м. Суми також це лісництво є переможцем конкурсу краще учнівське лісництво.

Обласним Товариством лісівників  спільно з облуправлінням лісового та мисливського господарства в звітному періоді  проведено  десятий обласний зліт  учнівських лісництв в на базі ДП «Чорноліський лісгосп».       

Лісівники Кіровоградщини добре розуміють, що тільки ліс зможе поліпшити складну екологічну ситуацію нашого степового регіону і тому доклали максимум зусиль для виконання завдань регіональної екологічної програми «Ліси Кіровоградщини 2016 – 2020 роки» в якій передбачено виділення коштів на створення захисних лісових насаджень в сумі 17,9 млн. грн. із обласного бюджету.

В  2018 році   лісівниками області створено 425 га лісових культур в т.ч. нові ліси на площі 204 га.

З метою ознайомлення громадськості з діяльністю лісової галузі, збільшення довіри та розширення шляхів порозуміння із суспільством в 2018 році в лісовій галузі області організовано 159 заходів  з участю громадськості, проведено 70 акцій з благоустрою, 29 регіональних та місцевих акцій, 23 дитячо-юнацьких конкурси.

Серед заходів найбільш значимим є Акція «Майбутнє лісу у твоїх руках»,  в ній взяли участь близько 1800 жителів області.

Залучення до справи висадки дерев широких кіл громадськості сприяє вихованню у жителів Кіровоградщини бережливого ставлення до лісових багатств і поваги до праці лісівників.

В рамках Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» у звітному періоді обласним товариством лісівників спільно з облуправлінням та лісогосподарськими підприємствами проведено конкурси на кращий малюнок і твір на тему «Людина і ліс» на який надійшло майже 480 робіт.

За участь у конкурсах, активну життєву позицію, глибоке розуміння важливої ролі лісу в житті людини та шанобливе ставлення до лісу переможцям    1 та 2 етапу конкурсів оголошувались подяки та вручались заохочувальні призи від імені обласного Товариства та обласного управління лісового та мисливського господарства. Завдяки цим конкурсам юних  природолюбів в області з кожним роком стає все більше і більше.  

Обласне управління спільно з Товариствомпредставляло галузь на міжнародній виставці «Агро-Експо - 2018». Структурні підрозділи управління взяли також участь у 8 виставково-громадських заходах місцевого рівня.

Великою зацікавленістю серед мешканців обласного центру  користуються лісові ярмарки, які, були організовані облуправлінням і обласним Товариством лісівників та профспілкою за участю всіх лісогосподарських підприємств області.  Дари лісів і оригінальні святкові оформлення збирали численних шанувальників найголовнішого дарунку наших лісів - новорічних ялин місцевого виробництва. 

З метою покращення ведення лісового господарства облуправлінням лісового та мисливського господарства спільно з обласним  Товариством лісівників  організовувались практичні семінари з різних напрямків виробничої діяльності.

Членами Товариства проводилась значна організаційна робота  по відродженню і збереженню традицій лісівників та охороні пам’ятних місць на території лісового фонду.        

Члени Товариства постійно проводять еколого-просвітницьку діяльність, тримають під пильним контролем благоустрій лісового фонду, в тому числі і рекреаційних місць відпочинку вздовж автомобільних доріг, розвивають і пропагують туристичні напрямки за найцікавішими маршрутами області в природно-заповідні лісові об’єкти такі, як дендропарк «Веселі Боковеньки», заказник «Чорноліський».

Фактично за всіма результатами роботи лісогосподарської галузі області стоїть щоденна діяльність членів Товариства лісівників, як первинних організацій так і обласного їх об’єднання.

Лісівники  області плідно співпрацюють із ЗМІ, широко і систематично висвітлюючи діяльність  галузі з метою формування об’єктивної громадської думки щодо необхідності проведення суцільних рубок стиглого лісу та проведення лісовідновлювальних робіт на площах зрубів.

Нами налагоджена тісна співпраця з обласними інформаційними телевізійними програмами.

Виступи членів  Товариства на радіо і телебаченні є завжди бажаними.

Про тісну співпрацю журналістів області з працівниками лісу свідчить їх активна участь на  щоквартальних прес-конференціях з проблем лісового господарства та всіх масових заходах, які проводили обласне товариство спільно з облуправлінням лісового та мисливського господарства.    В ефірах теле та радіопередач обласної державної телерадіокомпанії щоквартально проходило обговорення здобутків та проблемних питань лісової галузі області, над якими необхідно працювати всією громадою.

Напружена і системна робота первинних організацій, ради обласної організації по інформуванню населення спонукає всіх бережно відноситись до природи, і зокрема, до збереження і примноження лісів Кіровоградщини.

З 2006 року обласне Товариство лісівників видає щоквартальний часопис «Світ лісу» на сторінках якого висвітлюється діяльність облуправління, державних лісогосподарських підприємств та особистий внесок працівників лісу у розвиток лісової галузі та громадську роботу обласного Товариства лісівників.

Часопис – це своєрідний історичний архів лісової галузі Кіровоградщини. Журнал користується  великою зацікавленістю у ветеранів – пенсіонерів лісового господарства.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Контакты Контакты Контакты