Контакти
Фотогалявина
Гостьова книга
Увага! Пожежонебезпечний період!
   Лісівники Кіровоградщини закликають усіх людей бути ОБЕРЕЖНИМИ при поводженні з вогнем на прилеглих до лісів територіях.  Шановні громадяни! НЕ паліть на присадибних ділянках суху траву, НЕ спалюйте сміття, НЕ викидайте на узбіччя ... Дізнатися більше...

Для содержимого этой страницы требуется более новая версия Adobe Flash Player.

Получить проигрыватель Adobe Flash Player

Звіт про роботу Ради обласного Товариства лісівників у 2019 році

Кіровоградське обласне товариство лісівників станом на 01.01.2019 року об’єднує в своїх рядах 499 індивідуальних членів Товариства,  які стоять на обліку  в 10 первинних організація та 26 асоційованих членів які в повсякденному житті піклуються про збереження  та примноження лісів області.  Членами  первинних організацій Товариства є всі працівники лісової охорони лісогосподарських підприємств.

Заходи, які 2019 році проведені в області обласним Товариством лісівників спільно з обласним управлінням лісового та мисливського господарства по створенню нових лісів та охороні і збереженні лісового фонду за участю широких кіл громадськості, місцевої влади і ЗМІ безперечно збільшили чисельність прихильників лісу, додали авторитету лісівникам, іміджу лісовій галузі, підтвердили прозору діяльність лісогосподарських підприємств і патріотичне служіння лісу його працівників.

В  області діють 38 учнівських лісництв які відвідують близько 950 учнів.

Юні лісівники Кіровоградщини працюючи на лісових об’єктах здобувають досвід у лісовій справі і, як результат,  демонструють глибокі професійні лісівничі знання на Всеукраїнських конкурсах.  Відмінна робота юних лісівників та їх наставників відзначається грамотами та подяками обласного управління та обласного Товариства лісівників.

Обласним Товариством лісівників  спільно з облуправлінням лісового та мисливського господарства в звітному періоді  проведено  десятий обласний зліт  учнівських лісництв в на базі ДП «Чорноліський лісгосп».       

У 2019 році Червоно – Нерубаївське  шкільне лісництво здобули гран-прі на  Всеукраїнському зльоті шкільних лісництв, що проходив в м. Чернігів.

Команда юних лісівників Кіровоградщини представляли Україну у фіналі Міжнародного конкурсу «Молодь у лісах Європи», що проходив у Чешській республіці.

З метою ознайомлення громадськості з діяльністю лісової галузі, збільшення довіри та розширення шляхів порозуміння із суспільством в 2019 році в лісовій галузі області організовано 140 заходів  з участю громадськості, проведено 65 акцій з благоустрою, 25 регіональних та місцевих акцій, 22 дитячо-юнацьких конкурси.

Серед заходів найбільш значимим є Акція «Майбутнє лісу у твоїх руках»,  в ній взяли участь близько 1800 жителів області.

Залучення до справи висадки дерев широких кіл громадськості сприяє вихованню у жителів Кіровоградщини бережливого ставлення до лісових багатств і поваги до праці лісівників.

В рамках Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» у звітному періоді обласним товариством лісівників спільно з облуправлінням та лісогосподарськими підприємствами проведено конкурси на кращий малюнок і твір на тему «Людина і ліс» на який надійшло майже 435 робіт.

За участь у конкурсах, активну життєву позицію, глибоке розуміння важливої ролі лісу в житті людини та шанобливе ставлення до лісу переможцям    1 та 2 етапу конкурсів оголошувались подяки та вручались заохочувальні призи від імені обласного Товариства та обласного управління лісового та мисливського господарства. Завдяки цим конкурсам юних  природолюбів в області з кожним роком стає все більше і більше.  

Обласне управління спільно з Товариством представляло галузь на міжнародній виставці «Агро-Експо - 2019». Структурні підрозділи управління взяли також участь у 8 виставково-громадських заходах місцевого рівня.

Великою зацікавленістю серед мешканців обласного центру  користуються лісові ярмарки, які, були організовані облуправлінням і обласним Товариством лісівників та профспілкою за участю всіх лісогосподарських підприємств області.  Дари лісів і оригінальні святкові оформлення збирали численних шанувальників найголовнішого дарунку наших лісів - новорічних ялин місцевого виробництва. 

З метою покращення ведення лісового господарства облуправлінням лісового та мисливського господарства спільно з обласним  Товариством лісівників  організовувались практичні семінари з різних напрямків виробничої діяльності.

Членами Товариства проводилась значна організаційна робота  по відродженню і збереженню традицій лісівників та охороні пам’ятних місць на території лісового фонду.        

Члени Товариства постійно проводять еколого-просвітницьку діяльність, тримають під пильним контролем благоустрій лісового фонду, в тому числі і рекреаційних місць відпочинку вздовж автомобільних доріг, розвивають і пропагують туристичні напрямки за найцікавішими маршрутами області в природно-заповідні лісові об’єкти такі, як дендропарк «Веселі Боковеньки», заказник «Чорноліський».

Фактично за всіма результатами роботи лісогосподарської галузі області стоїть щоденна діяльність членів Товариства лісівників, як первинних організацій так і обласного їх об’єднання.

Лісівники  області плідно співпрацюють із ЗМІ, широко і систематично висвітлюючи діяльність  галузі з метою формування об’єктивної громадської думки щодо необхідності проведення суцільних рубок стиглого лісу та проведення лісовідновлювальних робіт на площах зрубів.

Нами налагоджена тісна співпраця з обласними інформаційними телевізійними програмами.

Виступи членів  Товариства на радіо і телебаченні є завжди бажаними.

Про тісну співпрацю журналістів області з працівниками лісу свідчить їх активна участь на  щоквартальних прес-конференціях з проблем лісового господарства та всіх масових заходах, які проводили обласне товариство спільно з облуправлінням лісового та мисливського господарства.    В ефірах теле та радіопередач обласної державної телерадіокомпанії щоквартально проходило обговорення здобутків та проблемних питань лісової галузі області, над якими необхідно працювати всією громадою.

Напружена і системна робота первинних організацій, ради обласної організації по інформуванню населення спонукає всіх бережно відноситись до природи, і зокрема, до збереження і примноження лісів Кіровоградщини.

З 2006 року обласне Товариство лісівників видає щоквартальний часопис «Світ лісу» на сторінках якого висвітлюється діяльність облуправління, державних лісогосподарських підприємств та особистий внесок працівників лісу у розвиток лісової галузі та громадську роботу обласного Товариства лісівників.

Часопис – це своєрідний історичний архів лісової галузі Кіровоградщини. Журнал користується  великою зацікавленістю у ветеранів – пенсіонерів лісового господарства.

        
Контакты Контакты Контакты