Контакти
Фотогалявина
Гостьова книга
Деревина паливна
Знайти інформацію щодо контактів відповідальних осіб для купівлі дров'яної деревини непромислового призначення можна за наступними посиланнями:   ДП «Оникіївське лісове господарство» - https://dpolg.com.ua/inde.../novini/1955-do-uvagi-naselennya ДП «Чорноліське ... Дізнатися більше...

Для содержимого этой страницы требуется более новая версия Adobe Flash Player.

Получить проигрыватель Adobe Flash Player

Новини

09.09.2022: У ДСДЛЦ «Веселі Боковеньки» вдруге за рік цвітуть каштани

 

 

    Вже не один рік у ДСДЛЦ «Веселі Боковеньки» на території дендрологічного парку та і в інших населених пунктах можуть спостерігати трішки незвичне явище для осінньої пори – друге за цвітіння каштанів. Все майже як у казці – поруч зі сплячими бруньками та тими, що прокидаються – молоде листя, суцвіття зовсім молоді і квітучі, плоди, що дозрівають і пожовкле весняне листя.

      Гіркокаштан звичайний або кінський каштан (його батьківщина – Греція) увійшов «у моду» в другій половині XIX століття. Але дерева з розкішною кроною та пірамідальними суцвіттями прикрашали міські садиби і монастирі починаючи з XVIII століття.

 

      Гіркокаштан звичайний – добрий медонос. Він має безліч лікувальних властивостей – лікам на основі каштана під силу впоратися з підвищенням температури тіла, запаленнями, набряками, пухлинами. Кінський каштан також є відмінним знеболюючим і бактерицидним засобом, загоює рани й порізи. Речовини в складі благотворно впливають на стінки вен і судин, надають венотонизуючу та антитромботичну дію.

 

      Втім, гіркокаштан звичайний відомий перш за все як декоративна рослина. Це дерево вельми популярне у спеціалістів з озеленення і ландшафтних дизайнерів, оскільки в процесі росту завжди зберігає стрункість стовбура, через що його часто використовують для створення алей, обсадження доріг. Серед інших його переваг слід зазначити невибагливість, стійкість до газо-пилового забруднення, привабливу форму листя і квіток, щільну крону, яка влітку створює глибокий затінок, дарує прохолоду і добре затримує потоки забрудненого повітря.

      Цвітіння деяких рослин вдруге (зазвичай восени) зустрічається все частіше. Така поведінка пояснюється тим, що аномально тепла погода восени "вводить в оману" рослини, провокуючи повторне цвітіння. Деякі науковці стверджують, що причиною повторного цвітіння саме каштанів є передчасне скидання листя, викликане ураженням шкідників.

Пресслужба
ДСДЛЦ «Веселі Боковеньки»

Добавлено: 09.09.2022

Повернутись до списку новин


Контакты Контакты Контакты