Контакти
Фотогалявина
Гостьова книга
Анонси

Для содержимого этой страницы требуется более новая версия Adobe Flash Player.

Получить проигрыватель Adobe Flash Player

Новини

10.09.2019: Журналістам показали роботу лісової галузі зсередини

 

 

 

Під час прес-туру, який відбувся напередодні Дня працівника лісу, лісівники Кіровоградщини розповіли представникам ЗМІ про свою роботу. З метою ознайомлення зі здобутками, проблемами та завданнями лісової галузі журналісти відвідали низку об’єктів, розташованих на території ДП «Чорноліський лісгосп». Під час заходу начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Наталія Ревенко та її колеги продемонстрували журналістам специфіку роботи в лісовому господарстві. Було привернуто увагу суспільства до проблем галузі. 

Учасники прес-туру оглянули лісовий розсадник і тепличний комплекс, плантації новорічних ялинок, нижній склад, цех переробки деревини, брикетну лінію, лісову дорогу Богданівського лісництва та  рекреаційний пункт «Лісовичок».

Відбулося ознайомлення з проведенням рубок догляду та оздоровлення в молодняках і санітарним станом насаджень у ландшафтному заказнику загальнодержавного значення «Чорноліський».

 

У своєму коментарі начальник управління акцентувала на проблемному для лісової галузі питанні, пов’язаному з призначенням та здійсненням рубок. Зокрема наголошувалось на частковій або повній законодавчій забороні проведення рубок догляду та заходів з поліпшення санітарного стану лісів у природно-заповідному фонді, на довготривалій процедурі оформлення лімітів та дозволів, «сезоні тиші», вартісній процедурі оцінки впливу на довкілля, а також на відсутності бюджетної підтримки лісгоспів степового регіону.

Як пояснила Наталія Ревенко, актуальні питання можливо вирішити за рахунок внесення змін до законів України та законодавчих актів, які стосуються природо-заповідного фонду, тваринного світу та використання бюджетних коштів, необхідних для фінансування лісогосподарських заходів, охорони та захисту лісових насаджень, створення нових лісів.

Учасники прес-туру побачили, як у заказнику «Чорноліський» змінюється головна лісоутворююча порода дуба звичайного на ясен, що викликано забороною проведення прохідних рубок згідно з Положенням про ландшафтний заказник загально-державного значення «Чорноліський» і складною процедурою отримання лімітів та дозволів на проведення санітарних рубок.

 

За словами Наталії Ревенко, перешочерговим завданням для лісівників Кіровоградщини є збереження лісів та збільшення площ захисних насаджень. Керівник зауважила, що область не є лісоресурсною і деревини тут заготовлюється в рази менше  порівняно з іншими регіонами лісостепової зони. Останніми роками суттєво скоротились обсяги суцільно-санітарних  рубок – з 480 га в 2016 році до 44 га в 2019-му.

Як наголосила очільник лісової галузі Кіровоградщини, навіть за відсутності державного фінансування лісівники сумлінно працюють над збереженням, захистом і примноженням зелених насаджень степового регіону і отримують задовільні результати.

Зокрема, лісгоспами забезпечено проведення весняної лісокультурної кампанії та здійснено низку заходів з охорони та захисту лісових насаджень. І це, у свою чергу, забезпечило належний рівень охорони лісів від пожеж. Крім того виконано значний обсяг робіт з попередження та оперативного виявлення незаконних рубок.

«Оскільки ліс відіграє важливу роль для степової Кіровоградщини щодо забезпечення її екологічного благополуччя, лісівники й надалі продовжуватимуть піклуватися про збереження, раціональне використання та примноження лісів», - підкреслила начальник управління.  

Переглянути ФОТОРЕПОРТАЖ.

 

 

Довідково (інформація за січень – серпень 2019 р.) 

Упродовж весняної лісокультурної кампанії державними лісогосподарськими підприємствами створено лісових насаджень всього на площі 339 га, у тому числі 122 га  захисних лісових насаджень. Рубки догляду в молодняках проведені на площі 327 га.

Для забезпечення майбутніх лісопосадок власним садивним та посівним матеріалом у лісорозсадниках висіяно лісового насіння на площі 8,1 га. Асортимент деревних та чагарникових лісових порід, насіння яких заготовлюється підприємствами, налічує близько п’ятдесяти видів. У лісовому фонді закладено 13,5 га плантацій новорічних ялин.

За 8 місяців реалізовано 66,3 тисячі штук декоративного посадматеріалу на суму 2,1 млн. гривень.

З метою попередження та розповсюдження вогню на значні території створено 425 км мінералізованих смуг, проведено догляд за ними на протязі 3384 км. Проведено 1109 рейдів з виявлення порушників Правил пожежної безпеки в лісах. За нинішній рік у підвідомчих лісах не зафіксовано випадків лісових пожеж.

Захист лісів від шкідників та хвороб проведено на площі 5,5 тис. гектарів.

Виявлено 7 випадків незаконних рубок, об’єм яких становив 56 кубометрів. Лісовому господарству завдано збитків на суму 317 тис. гривень. До правоохоронних органів передано матеріали по 2 випадках незаконних рубок.

Розмір шкоди, заподіяної лісу незаконними рубками, обчислюється відповідно до додатку № 1 постанови КМУ № 665 від 23.07.2008 р. Згідно із ст. 65, розмір адмінштрафу становить на громадян від 510 до 1020 грн., на посадових осіб – 2550-5100 грн.

Нинішнього року від усіх видів рубок заготовлено 108,4 тис. кубометрів деревини.  Реалізовано в круглому вигляді 103,4 тис. кубометрів.

На деревообробних дільницях перероблено 6,7 тисячі кубометрів деревини та випущено товарної продукції на суму 25 млн. гривень.

Ціна знеособленого кубометра реалізованої деревини становила 1477 грн., що на 15 % більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Обсяг реалізованої продукції зріс на 5,8 % порівняно з попереднім роком і становить 181,7 млн. гривень.

Ведення мисливського господарства на території області здійснюють 31 користувач мисливських угідь. За 8 місяців районними мисливствознавцями складено 31 протокол на порушників правил полювання.

Здійснення мисливцями полювання без документів, визначених ст. 14 Закону України «Про мисливське господарство та полювання», тягне за собою попередження або накладення штрафу від 102 до 1020 грн.

На ведення лісового та мисливського господарства дев’ятьма державними лісогосподарськими підприємствами Кіровоградщини спрямовано близько 130,6 млн. грн., із них 122,4 млн. грн., або 94 %, - власні кошти підприємств;  2,8 млн. грн., або 2,1 %, - асигнування із загального фонду державного бюджету; 1,6 млн.  грн. - лісівники одержали з коштів місцевого бюджету.

До бюджетів усіх рівнів та єдиного соціального внеску лісгоспи сплатили 78 млн. грн. Середня заробітна плата працівників галузі становить  13 659 грн. 

Прес-служба Кіровоградського ОУЛМГ

 

 

 

 

 

 

 

 

Добавлено: 10.09.2019

Повернутись до списку новин


Контакты Контакты Контакты