Контакти
Фотогалявина
Гостьова книга
Увага! Пожежонебезпечний період!
   Лісівники Кіровоградщини закликають усіх людей бути ОБЕРЕЖНИМИ при поводженні з вогнем на прилеглих до лісів територіях.  Шановні громадяни! НЕ паліть на присадибних ділянках суху траву, НЕ спалюйте сміття, НЕ викидайте на узбіччя ... Дізнатися більше...

Для содержимого этой страницы требуется более новая версия Adobe Flash Player.

Получить проигрыватель Adobe Flash Player

Новини

14.09.2017: Працівники лісового центру «Веселі Боковеньки» приступили до висіву насіння горіха грецького

 

 

 

З кожним роком зростає попит на сіянці та саджанці горіха грецького. Ця культура користується попитом у лісівників та аматорів. А високий попит і висока товарність горіхів обумовлені не тільки винятковою їх цінністю як продуктів харчування, а й високою транспортабельністю горіхів, які можна зберігати і реалізовувати протягом року і більше, та відносно невеликим ареалом площ на земній кулі, придатних за природними умовами для культури грецького горіха.

Незважаючи на цьогорічні несприятливі погодні умови – пізні весняні заморозки, які знищили частину зав’язі, та літній град, який пройшов над «Боковеньками» влітку і знищив більшу частину врожаю, вдалося зібрати майже 400 кг насіння.

Щорічно у розсаднику лісового центру вирощується понад 12 тисяч сіянців та саджанців горіха грецького для реалізації населенню. Роботи по посіву та догляду за горіхом виконують Валентина Заболотня, Надія Лук’янчук та Олена Сафоненко.

Працівники установи виробили власну технологію вирощування посадкового матеріалу. Після збору насіння його зразу ж висівають у грунт, без попереднього обробітку і стратифікації. Протягом осіннього та зимового періодів горіх насичується вологою, і навесні, коли температура стає сприятливою для розвитку, дає сходи.

Для полегшення трудомісткої ручної роботи та зменшення затрат на догляд та викопування посадкового матеріалу в нинішньому році лісовий центр придбав мотоблок і викопувальну скобу.

  

Наталія Хоміч, головний лісничий

 

 

 

 

 

 

Добавлено: 14.09.2017

Повернутись до списку новин


Контакты Контакты Контакты