Контакти
Фотогалявина
Гостьова книга
Увага! Пожежонебезпечний період!
   Лісівники Кіровоградщини закликають усіх людей бути ОБЕРЕЖНИМИ при поводженні з вогнем на прилеглих до лісів територіях.  Шановні громадяни! НЕ паліть на присадибних ділянках суху траву, НЕ спалюйте сміття, НЕ викидайте на узбіччя ... Дізнатися більше...

Для содержимого этой страницы требуется более новая версия Adobe Flash Player.

Получить проигрыватель Adobe Flash Player

Новини

19.07.2019: Феромонні пастки на захисті лісу

 

 

 

 

 

Помічник лісничого Новоукраїнського лісництва ДП "Оникіївський лісгосп" Н. Нетюхайло разом з фітосанітарним інспектором з карантину рослин О. Лутіковим, майстрами лісу А. Курносовим та В. Гуменюком встановили феромонні пастки в урочищах Гусарське, Новобешівське та Бежбайраки. 

Останнім часом зелені насадження зазнають значних ушкоджень від стовбурових шкідників. Цьому сприяють і посушливі спекотні роки, і зниження грунтових вод.  Шукаючи методи боротьби із стовбуровими шкідниками, науковці встановили, що шкідники чутливі до запахів. Самки ж під час шлюбного періоду виділяють пахучі речовини феромони. Це і послужило ідеєю використовувати запахи для заманювання шкідників у пастки.

Тож саме такі феромонні пастки на виявлення шкідників лісу, а саме на коричневого мармурового клопа, ясеневу смарагдову златку та бронзову березову златку, було встановлено  в урочищах Новоукраїнського лісництва. Це дозволить відстежувати кількість шкідників та прогнозувати, якою буде їх чисельність у майбутньому.

Первірятимуть феромонні пастки кожні 10-14 днів. 

Олександр Шевчук, лісничий Новоукраїнського лісництва

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Добавлено: 19.07.2019

Повернутись до списку новин


Контакты Контакты Контакты