Контакти
Фотогалявина
Гостьова книга
Анонси

Для содержимого этой страницы требуется более новая версия Adobe Flash Player.

Получить проигрыватель Adobe Flash Player

Новини

19.07.2019: Феромонні пастки на захисті лісу

 

 

 

 

 

Помічник лісничого Новоукраїнського лісництва ДП "Оникіївський лісгосп" Н. Нетюхайло разом з фітосанітарним інспектором з карантину рослин О. Лутіковим, майстрами лісу А. Курносовим та В. Гуменюком встановили феромонні пастки в урочищах Гусарське, Новобешівське та Бежбайраки. 

Останнім часом зелені насадження зазнають значних ушкоджень від стовбурових шкідників. Цьому сприяють і посушливі спекотні роки, і зниження грунтових вод.  Шукаючи методи боротьби із стовбуровими шкідниками, науковці встановили, що шкідники чутливі до запахів. Самки ж під час шлюбного періоду виділяють пахучі речовини феромони. Це і послужило ідеєю використовувати запахи для заманювання шкідників у пастки.

Тож саме такі феромонні пастки на виявлення шкідників лісу, а саме на коричневого мармурового клопа, ясеневу смарагдову златку та бронзову березову златку, було встановлено  в урочищах Новоукраїнського лісництва. Це дозволить відстежувати кількість шкідників та прогнозувати, якою буде їх чисельність у майбутньому.

Первірятимуть феромонні пастки кожні 10-14 днів. 

Олександр Шевчук, лісничий Новоукраїнського лісництва

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Добавлено: 19.07.2019

Повернутись до списку новин


Контакты Контакты Контакты