Контакти
Фотогалявина
Гостьова книга
ВІДЕО
 .                                                                                                               ... Дізнатися більше...

Для содержимого этой страницы требуется более новая версия Adobe Flash Player.

Получить проигрыватель Adobe Flash Player

Новини

4.12.2018: Відбулось засідання колегії обласного управління лісового та мисливського господарства

 

 

 

На засіданні колегії обласного управління лісового та мисливського господарства, яке відбулося сьогодні, 4 грудня, розглядались підсумки пожежонебезпечного періоду, стан обліку лісів, результати інвентаризації лісокультурних об'єктів, результати перевірок стану бухгалтерського обліку в лісогосподарських підприємствах тощо. Засідання пройшло під головуванням начальника обласного управління Наталії Ревенко. Серед запрошених були керівники й головні спеціалісти лісогосподарських підприємств.

  

За підсумками періоду пожежної небезпеки, як повідомила начальник відділу лісового господарства Лариса Романська, кількість пожеж на території лісового фонду області зменшилась вдвічі порівняно з минулим роком. Трапилось 5 випадків низових лісових пожеж на загальній площі 2,28 га. Середня площа однієї пожежі становила 0,46 га. Усі пожежі сталися на території Світловодського лісгоспу. Їх було локалізовано й ліквідовано в день виявлення. Позитивну роль у попередженні виникнення пожеж відіграла, у першу чергу, посилена робота державної лісової охорони в кількості понад 300 чоловік та застосування систем відеоспостереження за лісами.

Нинішнього року протипожежну базу розширив Олександрівський лісгосп, який за власні кошти придбав і встановив вежу спостереження за лісовими пожежами й нову телевізійну систему спостереження вартістю 373 тисячі гривень. Незабаром, завдяки технічним можливостям даного обладнання, не лише в лісгоспі, а й в обласному управлінні вестиметься спостереження за олександрівськими лісами. 

У 2018 році створено 476 км мінералізованих смуг і проведено догляд за смугами протяжністю 3 561 км. Упродовж всього пожежонебезпечного періоду лісова охорона регулярно проводила контрольні заходи з дотриманння правил пожежної безпеки в лісах. Спільно з представниками Держслужби з надзвичайних ситуацій та правоохоронних органів проведено 1128 рейдів. За результатами перевірок до адміністративної відповільності притягнуто двох осіб. Накладено штрафів на суму 340 грн.

Як зазначив, характеризуючи стан обліку лісів у лісогосподарських підприємствах, перший заступник начальника управління Олег Середюк, з 2010 року загальна площа земель лісового фонду, наданих у постійне користування лісгоспам, збільшилась на 4703,7 га і становить 129 284 га. Упродовж 2018 року підприємствами до складу лісового фонду прийнято 276,8 га земель: Олександрівським лісгоспом - 21 га, Голованівським – 121,3 га, Долинським – 18,6 га, Оникіївським – 63,7 га, Компаніївським – 10,6 га, Чорноліським – 41,6.  

 Лісовими господарствами оформлено речові права на земельні ділянки площею 20259 га, що становить 15,7 % від загальної площі лісового фонду.

 На землях державного лісового фонду створено 423 га лісових культур, у тому числі захисних насаджень – 204 га і культур на зрубах – 219 га. Під природне поновлення залишено площу 112 га, зауважила головний спеціаліст відділу лісового господарства Валентина Роздєльська, інформуючи про результати інвентаризації лісокультурних об’єктів.

Показник середньої приживлюваності 1-3-річних лісових культур у нормі: по зрубах підприємства забезпечили приживлюваність 79,4 % (при плановій 76,2 %), по захисних насадженнях – 77,7 % (при плановій 72,9 %). Атестовано захисних незімкнутих насаджень 4-річного і старшого віку в обсязі 5027 га. У вкриту лісом площу переведено 1439 га лісових культур.

Лісгоспи виростили 3,7 млн. шт. стандартних сіянців і 155 тис. шт. стандартних саджанців декоративних порід, закладено 14,6 га плантацій новорічних ялинок. 

Колегія обговорила результати перевірок стану бухгалтерського обліку та достовірності звітності в Долинському та Компаніївському лісгоспах і ДСДЛ центрі «Веселі Боковеньки», про які йшлося в доповіді завідувача сектору бухгалтерського обліку – головного бухгалтера Тетяни Проценко.

Начальник управління Наталія Ревенко інформувала про результати колегії Держлісагентства України, яка відібулась напередодні. Керівник звернула увагу присутніх на доручення заступника Голови Держлісагентства Володимира Бондаря надавати допомогу тим лісівникам, які брали і продовжують брати участь у військових діях на сході країни, та постійно допомагати родинам загиблих працівників лісової галузі.

Наталія Ревенко наголосила на посиленні заходів з охорони хвойних насаджень від самовільних порубок у передноворічний період.

 

Прес-служба Кіровоградського ОУЛМГ

 

 

 

 

 

Добавлено: 04.12.2018

Повернутись до списку новин


Контакты Контакты Контакты