Контакти
Фотогалявина
Гостьова книга
Деревина паливна
Знайти інформацію щодо контактів відповідальних осіб для купівлі дров'яної деревини непромислового призначення можна за наступними посиланнями:   ДП «Оникіївське лісове господарство» - https://dpolg.com.ua/inde.../novini/1955-do-uvagi-naselennya ДП «Чорноліське ... Дізнатися більше...

Для содержимого этой страницы требуется более новая версия Adobe Flash Player.

Получить проигрыватель Adobe Flash Player

Новини

6.04.2021: Офіційна позиція Кіровоградського ОУЛМГ стосовно інформаційного повідомлення, розміщеного на сайті Служби безпеки України

 

 

 

 

 

Офіційна позиція Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства стосовно інформаційного повідомлення, розміщеного на сайті Служби безпеки України, «Держава втрачала мільйони гривень: на Кіровоградщині СБУ блокувала масштабну контрабанду деревини (відео)» 

Насамперед слід зауважити, що з 1 листопада 2015 року поставка на експорт лісоматеріалів необроблених не здійснюється, оскільки заборонена законом України «Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів». Що стосується щомісячного вивезення на експорт лісопродукції на понад 5 млн. грн., то ця інформація не відповідає дійсності та не підтверджена достовірними доказами.

Протягом 2020-2021 років Кіровоградським обласним управлінням лісового та мисливського господарства (далі по тексту - Управління) не було видано жодного сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій на деревину цінних порід, визначених статтею 1 Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» (акація, береза, вишня, груша, горіх, каштан, тис ягідний, черешня, явір, ялівець).

Поставка продукції переробки лісогосподарськими підприємствами на зовнішній ринок здійснюється відповідно до діючих контрактів, а обласним управлінням видаються сертифікати відповідно до Тимчасового порядку, затвердженого постановою КМУ № 1260.

Що стосується обсягів продукції переробки, реалізованої на експорт, то фактична поставка у березні 2021 року становила 157 куб. м, а за квітень 2021 року – 120 куб. м.

Поставка пиломатеріалів здійснюється відповідно до укладених контрактів за ціновою політикою, що не шкодить інтересам держави та лісгоспів. Поставка лісоматеріалів необроблених здійснюється за результатами аукціонів з продажу необробленої деревини, на яких самими покупцями формується цінова політика.

Відповідно до електронного обліку деревини, який впроваджено у держлісгоспах Кіровоградщини з 2013 року, на нижньому складі ДП «Чорноліський лісгосп» станом на 06.04.2021 знаходиться 521 куб. м лісоматеріалів круглих різних класів якості та 60 куб. м пиломатеріалів.

Під час обшуку в Управлінні, який проведено з грубими порушення Кримінального процесуального кодексу, вилучено робочі записники керівників, які містили робочі записи, що стосувалися діяльності управління як органу, яким координуються державні лісогосподарські підприємства. Крім того, вилучені папери, у яких містилося офіційне листування з потенційними споживачами продукції переробки. Дане листування зареєстроване в управлінні і не може бути віднесене до «чорної бухгалтерії» або «чорнових записів».

Жодна з поставок, що здійснюється державними лісогосподарськими підприємствами (лісоматеріалів - на внутрішній ринок та пиломатеріалів - на зовнішній ринок) не визнана незаконною у судовому порядку, у зв’язку із чим незрозумілими є висновки в інформації СБУ про незаконний експорт.

При цьому слід звернути увагу на те, що під час митного оформлення пиломатеріалів, які експортуються, до огляду товару залучалися як «спеціалісти» особи, які не бачать різниці між лісоматеріалами обробленими та необробленими, а також вимогами до них  згідно з Національними стандартами та діючими контрактами.

Управління звертає увагу на те, що розміщені на сайті СБУ відео- та фотоматеріали відзнято на території нижнього складу державного підприємства «Чорноліський лісгосп».

Нижній склад призначений для тимчасового зберігання і первинної обробки заготовленої деревини, часткової її переробки та відвантаження продукції споживачам. На його території розміщений цех переробки деревини.

З матеріалів СБУ видно, що лісопродукція, яка знаходиться на території нижнього складу, промаркована чіпами, що свідчить про законність заготівлі деревини.

Дану лісопродукцію реалізовано споживачам за результатами аукціону з продажу необробленої деревини, що підтверджується відповідними документами. Якість деревини відповідає зазначеній у товарно-транспортній накладній, яка, у свою чергу, є основним документом на перевезення вантажу.

Враховуючи, що кримінальне провадження не закінчене, не проведені експертизи, не надана правова оцінка діям лісогосподарських підприємств та Управління, не можна робити висновки про незаконність або неправомірність таких дій, а також у такий спосіб їх дискредитувати.

 

 

 

Добавлено: 07.04.2021

Повернутись до списку новин


Контакты Контакты Контакты